Ogólny      2014-11-24 20:33:26

DZIEŃ DAWCY SZPIKU w Ostrzeszowie już po raz czwarty!

4 grudnia (czwartek) w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie, przy ulicy Zamkowej odbędzie się IV edycja Dnia Dawcy Szpiku.

Akcja pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, deklarujące chęć bycia potencjalnym dawcą szpiku w bazie fundacji DKMS Polska.

Tegoroczna edycja Dnia Dawcy Szpiku adresowana jest przede wszystkim chorym dzieciom z naszego powiatu, Julii Majewskiej i Bartkowi Brękiewiczowi. Julia ma 11 lat i choruje na ostrą białaczkę szpikową, a Bartek ma lat zaledwie 5 i zmaga się z białaczką limfoblastyczną.
Statystycznie w Polsce co godzinę stawiana jest komuś taka właśnie diagnoza: białaczka - nowotwór krwi. To spotyka ludzi w każdym wieku, a dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Dlatego, razem z rodzinami chorych dzieci, jak i wielu innych osób dotkniętych tą chorobą, apelujemy o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Może właśnie Wy będziecie mogli podarować komuś najpiękniejszy prezent - nadzieję na nowe, zdrowe życie.

Rejestracja potencjalnego dawcy jest bezpłatna. Należy tylko zgłosić się na pobranie wymazu z wewnętrznej ściany policzka (ze śliny) z dowodem osobistym do budynku dawnej Szkoły Rolniczej w czwartek, 4 grudnia w godzinach 11.00-18.00.

Natomiast we wtorek, 2 grudnia w Kinoteatrze PIAST odbędzie się prelekcja na temat białaczki i dawstwa szpiku dla pełnoletniej młodzieży szkół średnich połączona z finałem II Powiatowego Konkursu Plastycznego ?PODZIEL SIĘ ŻYCIEM? dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Po części oficjalnej dla wszystkich przybyłych zagra zespół The FoomiX. Serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Dembska, Ewa Karwacka - koordynatorki akcji.

Opracowanie: archiwum