Organizowanie praktyk zagranicznych dla uczniów technikum

Informacje ogólne:

„ Organizowanie praktyk zagranicznych dla uczniów technikum” to pierwszy projekt w Zespole szkół Nr 2 w Ostrzeszowie, który realizowany jest w ramach programu Erasmus +. Realizacja projektu założona jest na dwa lata (01.10.2014r. – 30.09.2016r.). Pozwoli on na uzyskanie ciekawego doświadczenia zawodowego uczniom klas III kształcącym się w zawodach technik informatyk, technik logistyk i technik pojazdów samochodowych. W sumie w ramach podejmowanych działań projektowych w ciągu dwóch lat na zagraniczne praktyki zawodowe wyjedzie 48 uczniów szkoły.

Praktyki będą trwały dwa tygodnie i realizowane będą w Anglii, Niemczech i Czechach. 20 informatyków będzie odbywać staże zawodowe w angielskich firmach branży informatycznej, 14 logistyków będzie rozwijać kompetencje zawodowe w niemieckim centrum szkoleniowym oraz 14 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych będzie rozwijać swój warsztat pracy w czeskich firmach branży motoryzacyjnej. Udział w praktykach to nie tylko szansa na uzyskanie interesującego doświadczenia zawodowego, to także okazja do poprawy umiejętności językowych oraz poznania kultury innego państwa ( partnerzy projektowi zapewniają realizację ciekawego programu kulturowego).

Kontakt: E. Ulichnowska – Kosik – koordynator projektu.

Wiadomości o uczniach biorących udział w projekcie