Biblioteka szkolna

Od września 2001 r. nasza biblioteka przekształciła się w Szkolne Centrum Biblioteczno-Informacyjne. Dużą popularnością cieszy się pracownia medialna, gdzie uczniowie mają do dyspozycji cztery komputery z dostępem do Internetu.

Oprócz naszych bogatych zbiorów uczniowie mogą korzystać z ogromnej ilości informacji znajdujących się w sieci. Szkolne Centrum Biblioteczno-Informacyjne jest interdycyplinarną pracownią szkolną. Wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły. Z materiałów korzystają nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy i ich rodziny, a także studenci, absolwenci szkoły i okoliczni mieszkańcy. Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy ok 25 000 egzemplarzy. Tworzą go wydawnictwa szkolne, multimedialne i książki techniczne. W czytelni szkolnej znajduje się kilkanaście tytułów czasopism w tym periodyki techniczne.

Biblioteka jest centrum życia kulturalnego szkoły - odbywają się tu spotkania, organizowane są wystawy. Program MOL jest używany przez wiele szkolnych bibliotek w Polsce tworząc największą w kraju sieć bibliotek posiadających jednolite oprogramowanie, co daje możliwość wymiany informacji między nimi. Dzięki komputeryzacji biblioteki powstaje możliwość szybkiego wyszukiwania informacji bibliograficznej przez czytelnika w bibliotece, a także - dzięki dostępowi do Internetu - również wśród ogromnych zasobów edukacyjnych w sieci.

ZAPRASZAMY
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7:30-13:30 7:30-13:30 7:30-13:30 7:30-13:30 7:30-13:30


© Zespol Szkol Nr 2 im. Przyjazni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie 2023