Rajd rowerowy

W dniu 14 września br. odbył się pierwszy etap rajdu rowerowego w ramach cyklu „Wielki fumowski tour rowerowy” (odwiedzamy na rowerach „stolice” wszystkich sąsiednich powiatów tj. Wieruszów, Kępno, Ostrów Wlkp., Kalisz, Oleśnica i Sieradz). Całość składać się będzie z 6 etapów, które odbędą się w tym roku szkolnym (dwa w pierwszym semestrze).

Cele, jakie sobie założyliśmy to:

  1. Integracja społeczności szkolnej.
  2. Popularyzacja turystyki rowerowej.
  3. Propagowanie zdrowego stylu życia.
  4. Wdrażanie do proekologicznego kontaktu ze środowiskiem przyrodniczym.
  5. Poszerzenie wiedzy o sąsiednich powiatach w obszarze turystyki, sportu, edukacji i historii.
  6. Kreowanie postawy opartej na ciekawości poznawczej, koleżeńskości, wytrwałości, konsekwencji oraz wartościach prozdrowotnych.

W pierwszym etapie udział wzięło 12 rowerzystów w tym trójka dziewcząt. BRAWO DLA PAŃ! Wszyscy dzielnie pokonali trasę liczącą 60 km (Ostrzeszów-Rogaszyce-Mikorzyn-Teklinów-Wieruszów-Olszowa-Kępno-Rzetnia- Parzynów-Olszyna-Ostrzeszów). Nasze zamierzenia zostały zrealizowane. Nie mogło być inaczej. Towarzyszyła nam dobra pogoda, świetne humory i upór dodarcia do mety. Nie obyło się bez przygód. Tym razem to kolizja dwójki uczestników. Zerwane szprychy w przednim kole jednego z rowerów i wygięty korbowód napędu w drugim oraz stłuczeni uczestnicy zderzenia, którzy szczęśliwie przeżyli. 

Po udzieleniu pomocy wszyscy razem ruszyli w dalszą drogę. ZUCHY!

Organizatorem rajdu i pomysłodawcą projektu jest pan Piotr Szewczyk - nauczyciel wychowania fizycznego.

Poniżej kilka fotek z naszego rajdu. ZAPRASZAMY na kolejne nasze wyprawy.


Opracowanie: Piotr Szewczyk