KONKURS WIELKANOCNY W ZS2

Zbliżające się Święta Wielkanocne zainspirowały uczniów Zespołu Szkół Nr 2 do podjęcia rywalizacji w konkursie na najpiękniejszą dekorację stołu wielkanocnego, który odbył się 10 kwietnia.

W zmaganiach udział wzięło 7 dwuosobowych drużyn z klas liceum i technikum. Cel turnieju to przede wszystkim zachęcenie uczniów do kreatywności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja nowych talentów. Zadaniem uczestników było nakrycie stołu dla czterech osób w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych. W przygotowanych aranżacjach nie zabrakło ozdób i kompozycji z kwiatów i roślin. Większość ozdób kojarzonych z Wielkanocą uczniowie wykonali ręcznie.
Przy ocenie uwzględniono stopień trudności, atrakcyjność, inwencję twórczą oraz zgodność z tematem konkursu. Cztery najpiękniejsze stoły zostały nagrodzone. Ich autorzy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez właściciela sklepu ?Dekoratornia? w Ostrzeszowie.

I miejsce: Paulina Kędzierska i Paulina Rosada - klasa III TŻ
II miejsce: Natalia Jonaczyk i Klaudia Krawczyk ? klasa I RZI