Drzwi Otwarte 2019

W dniach 15, 16, 18 marca 2019r w Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie odbyły się Drzwi Otwarte. Naszą szkołę odwiedziło 964 uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Powiatów Ostrzeszowskiego, Sycowskiego i Kępińskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia oferowanymi w przyszłym roku szkolnym w trzech typach szkół: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum i Szkole Branżowej.

W budynku głównym, na parterze, uczniowie ZS 2 promowali technikum logistyczne, architekturę krajobrazu, technikum rolnicze oraz liceum o profilu artystyczno-humanistycznym. Odwiedzający mieli również okazję zobaczyć odbywający się w tym czasie turniej piłki siatkowej, piłki nożnej oraz spróbować swoich sił w minigolfie.

 Na I piętrze znajdowały się stanowiska promujące liceum o profilu biologiczno-chemicznym, turystyczno-europejskim oraz szkołę branżową. Uczniowie odwiedzający szkołę mogli zapoznać się z działalnością Samorządu Uczniowskiego, miniprzesiębiorstwa, wziąć udział w konkursach językowych czy posłuchać szkolnego zespołu Fumix. W oddzielnej sali została również zaprezentowana szeroka oferta wyjazdów zagranicznych w ramach praktyk uczniowskich.

Piętro II to promocja liceum i technikum informatycznego, technikum: informatycznego, programistycznego, mechatroniki, urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz elektrycznego. To również eksperymenty i pokazy chemiczne.

W budynku warsztatów szkolnych swoją ofertę zaprezentowały technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz mechaniki pojazdów samochodowych i motocyklowych.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz uczestnictwo w Drzwiach Otwartych.

Uczniom Szkół Podstawowych i Gimnazjów oraz ich nauczycielom dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole. Mamy nadzieję, że przedstawiona oferta edukacyjna spotka się z szerokim zainteresowaniem i będzie pomocna w wyborze właściwej szkoły. DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.


Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny