Lekcja geografii regionalnej w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie.

20 listopada klasa 2A LO uczestniczyła w lekcji muzealnej . Uczennice  miały możliwość zwiedzenia wystawy stałej , gdzie  prezentowany jest zbiór dokumentów, fotografii, umundurowania i pamiątek               z czasu II wojny światowej dotyczący norweskich oficerów więzionych w oflagu XXI C w Ostrzeszowie        w czasie okupacji hitlerowskiej. Jednocześnie była to dobra okazja do zapoznania się z historią Ostrzeszowa i regionu , zobaczenia miasta na starych fotografiach , rysunkach i szkicach.

W sali poświęconej twórczości  Antoniego Serbeńskiego  zawisł nowy obraz, przedstawiający widok              z Baszty w kierunku Klasztoru ,który również można było podziwiać.

Na parterze Muzeum obecnie prezentowana jest wystawa czasowa modeli żaglowców autorstwa Jacka Szkudlarka. Misterna i czasochłonna praca autora wystawy przyniosła  niesamowite rezultaty. Modele znalazły uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą wygrywając rozliczne konkursy i zawody.                     I w  taki oto ciekawy sposób uczennice klasy turystycznej przekonały się o wyjątkowej historii                               i osobliwościach Ziemi Ostrzeszowskiej – swojej Małej Ojczyznysmile


Opracowanie: Renata Kubiaczyk