Drzwi otwarte w naszej szkole

Nasza szkoła gościła dziś uczniów z okolicznych gimnazjów.Dnia 17 marca odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte. Odwiedziło nas ponad pięciuset gimnazjalistów z powiatu ostrzeszowskiego, kępińskiego i ostrowskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie kierunki. Można było spróbować pysznych lodów, gofrów i szaszłyków owocowych przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia. Podziwiać rośliny i wziąć udział w konkursach wiedzy rolniczej. Zobaczyć występ szkolnego kabaretu i posłuchać zespołu Fumix. Poznać tajniki logistyki, mechatroniki i źródeł odnawialnych. Zwiedzić warsztaty szkolne oraz siłownię. Zobaczyć przedstawienie w kilku językach i spróbować angielskiej herbatki. Poprawić urodę dzięki uczennicą z liceum o profilu biologiczno-chemicznym z elementami kosmetologii. Uczniowie z liceum turystyczno–europejskiego opowiedzieli o swoich wycieczkach i poznawaniu regionu. W klasach informatycznych można było zapoznać się z zaprogramowanymi przez naszych uczniów grami, czatami oraz posłuchać o ciekawych praktykach w Anglii. Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności gimnazjaliści opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, uśmiechnięci i z mnóstwem informacji. Mamy nadzieję, że powrócą do nas we wrześniu.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny