Wieczorek Andrzejkowy w ZS nr 2

25 listopada w Zespole Szkół nr 2 odbył się wieczorek andrzejkowy zorganizowany przez nauczycieli języków obcych – M. Kraśnicką, M. Gaszewską i A. Klósak.

Uczniowie klas technikum i liceum, nauczyciele oraz p. wicedyrektor szkoły – Z.Szmaj wzięli udział w tej uroczystości. Wydarzenie rozpoczęły prezentacje multimedialne o tradycjach i świętach obchodzonych w krajach anglo, niemiecko i hiszpańsko – języcznych przedstawione przez uczniów klasy IVLA (E. Miner, M. Lipińska, D. Nowak, K. Bogacz).  

Po wysłuchaniu bardzo interesujących prezentacji, uczniowie mogli wziąć udział w różnych wróżbach andrzejkowych, na przykład w laniu woskiem, przekuwaniu serc, zabawy z kostkami do gry. Wieczór uświetniły żarty sytuacyjne ucznia klasy IV RZI – R. Brylaka oraz wypieki uczennic klasy IV ES – D. Turek i N. Piórek. Uczniowie klasy IIRZ o profilu gastronomicznym – P.Majtas, N. Nowak. J. Dyba i M. Pinkiewicz upiekli ciastka z „niespodzianką” – andrzejkową wróżbą. Zabawa taneczna zakończyła to miłe piątkowe popołudnie. Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wieczorku, w szczególności uczniom z klasy IIIRZ – R. Słomianemu, P. Paroń i S. Krawczykowi, którzy pomogli w przygotowaniach i zapewnili nam nieskazitelną obsługę kelnerską.


Opracowanie: Kraśnicka Malwina, Gaszewska Marta, Klósak Anna