Światowy Dzień Przedsiębiorczości w ZS Nr 2

W dniach od 14 do 18 listopada w ramach programu Otwarta firma – Biznes przy tablicy, odbyły się spotkania z wolontariuszami – właścicielami przedsiębiorstw oraz pracownikami instytucji państwowych.

Projekt ten, to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. W programie udział wzięło około 500 uczniów naszej szkoły, którzy spotkali się z 10 wolontariuszami, podczas 16 godzin zajęć. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży, poprzez bezpośrednie kontakty z przedsiębiorcami.

MŁODZI LUDZIE CHĘTNIE UCZĄ SIĘ OD PRAKTYKÓW
Program realizowany był w ramach lekcji przedsiębiorczości i języka obcego zawodowego. Tematem spotkań były np.:
- źródła finansowania firmy,
- dobry wizerunek firmy,
- promocja firmy,
- sukces w biznesie,
- zarządzanie firmą,
- kluczowe znaczenie znajomości języków obcych zawodowych w prowadzeniu firmy.
Udział w programie ma zainspirować młodych ludzi do przedsiębiorczych zachowań oraz przygotować do wejścia na rynek pracy.
Organizatorki Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, pani Dorota Kusiak i Małgorzata Zajfert dziękują firmom i instytucjom, które uczestniczyły w programie:

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny