Prelekcja na temat białaczki i dawstwa szpiku

W środę 4 grudnia w godzinach 1200-1330 uczniowie klas III wraz z opiekunami uczestniczyli w prelekcji nt białaczki i dawstwa szpiku, która odbyła się w kinoteatrze Piast.

Zostało przeprowadzone spotkanie edukacyjne w ramach III edycji Dnia Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie. W spotkaniu wzięła udział pełnoletnia młodzież z ostrzeszowskich szkół średnich wraz z opiekunami, a swoją obecnością zaszczycił zebranych także starosta, p. Lech Janicki, który akcję objął swoim patronatem. Prelekcję na temat białaczki i dawstwa szpiku przeprowadził dr Piotr Szewczyk, nauczyciel ZS Nr 2 i jednocześnie prodziekan Wydziału Sportu i Rekreacji PWSZ w Kaliszu. Podczas spotkania, prowadzonego przez p. Katarzynę Dembską - nauczycielkę ZS Nr 2, wręczono także nagrody finalistom I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Podziel się życiem", adresowanego do dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na konkurs spłynęły łącznie 104 prace ze szkół powiatu ostrzeszowskiego, które przez jury oceniane były w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

I tak, w kategorii:

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Stawiarska - SP Olszyna, Katarzyna Wesołowska - SP Kobyla Góra; Kinga Kempa - SP 3 Ostrzeszów, Magdalena Wypchło - SP Kobyla Góra; Karol Ławniczek - SP Rojów.

Wyróżnienia otrzymała Alicja Cicharska z Gimnazjum w Siedlikowie oraz trzy uczennice z Kobylej Góry: Mariela Hoja, Katarzyna Piechota i Oliwia Klóską.

Organizatorzy pragną podziękować przede wszystkim Starostwu Powiatowemu i dyrekcji ZS Nr 2 za całokształt wsparcia oraz ufundowanie tabletów dla top finalistów, a także wszystkim pozostałym firmom - sponsorom: Mikador, Biurpap, Grupa Chic, Restauracja "U Ewy", MatMax, Fabryka Mocy, Oceanik, Portal Ostrzeszów INFO

Opracowanie: archiwum