Praktyka techników architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu to kolejny kierunek, który uczestniczył w projekcie „ Zagraniczne praktyki zawodowe – nowe perspektywy dla uczniów technikum” realizowanego w ramach programu Erasmus +.

Uczniowie kierunku architektura krajobrazu odbywali dwutygodniowe praktyki zawodowe w Anglii. Miejsca pracy zlokalizowane były w urokliwym mieście Totnes i jego okolicach, które okazało się idealnym miejscem dla odbywania praktyk dla uczniów tego kierunku. Uczniowie mieli okazję zdobywać doświadczenie zawodowe w tak wyjątkowych miejscach jak np. Dartington Hall Gardens, które słynie ze swych pięknych ogrodów. Uczestnicy projektu zdobywali nowe umiejętności, ale także dzielili się wiedzą zdobytą w szkole i mieli okazje prezentować swoje umiejętności - co spotykało się z dużym uznaniem ze strony angielskich pracodawców.

W trakcie pobytu w Anglii uczniowie zamieszkiwali u rodzin goszczących, tzw. Host families, co pozwoliło przyjrzeć się codziennemu życiu i zapoznać się z angielską kulturą. Dodatkowym atutem zagranicznych praktyk jest nauka języka, wszak uczniowie otoczeni byli językiem angielskim. Sprawdzianem znajomości językowych były codzienne czynności wykonywane podczas pobytu - rozmowa w czasie przerwy na śniadanie czy lunch, podróż autobusem, zakupy w sklepie, czy rozmowy z przełożonym w pracy. Po całym tygodniu praktyk był też czas na odpoczynek, relaks i zwiedzanie . W sobotę i niedzielę uczniowie uczestniczyli w dwóch zorganizowanych dla nich wycieczkach - do Turquay – określanego mianem angielskiej riwiery i Plymouth. Uczniom towarzyszył p. Andrzej Kułak – nauczyciel ZS Nr 2.


Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny