Adrian Szwarc najlepszy w Wielkopolsce!

W XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund Adrian Szwarc, uczeń naszej szkoły, pokonał 464 uczniów klas 2 i 3 szkół ponadgimnazjalnych i zajął 1. miejsce w Wielkopolsce.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
Uczniowie konkurs oceniają jako trudny i pełen zasadzek, zawierający ciekawe , dające do myślenia zadania. Jak co roku cechował go wysoki poziom i przejrzyste reguły.
Warto powiedzieć, że zainteresowania Adriana to nie tylko język niemiecki ale również język hiszpański angielski. Swoje umiejętności wykorzystuje on nie tylko w konkursach ale również podczas wizyt wolontariuszy z zagranicy. Adrian ma również zamiar uczestniczyć jako wolontariusz w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
Już niedługo Adrian weźmie udział w następnym konkursie językowym, życzymy mu zajęcia równie wysokiego miejsca.


Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny