Spotkanie z doradcą do spraw nawożenia roślin.

Dnia 12 stycznia 2016 roku uczniowie kl. I i II Technikum architektury krajobrazu oraz kl. I i II Technikum rolniczego uczestniczyli w spotkaniu w sprawie nawożenia roślin.

Na spotkaniu z dr Radosławem Witczakiem, uczniowie zapoznali się z podstawami nawożenia roślin , rodzajami nawozów mineralnych ich działaniem oraz asortymentem nawozów. Dr Radosław Witczak jest przedstawicielem firmy nawozowej K+S na teren Polski Południowej oraz fachowo wykształconym doradcą d.s nawożenia, ma ukończony doktorat z wapnowania, dlatego w swoim wykładzie poruszył bardzo ważny temat zakwaszenia gleby. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek z branży nawozowej oraz na koniec otrzymali wiele interesujących materiałów edukacyjnych.

Opracowanie: Krystyna Trzeciak