Zespół Szkół nr 2 znów w czołówce

Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej od wielu lat kształci młodzież na najwyższym poziomie w wielu zawodach i specjalnościach. Młodzi ludzie po ukończeniu szkoły znakomicie radzą sobie na rynku pracy, co potwierdzają statystki ilustrujące losy absolwentów. Życie weryfikuje ich umiejętności, potwierdzając wyniki zdawalności egzaminów zawodowych.

W tym roku w rankingu szkół organizowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy" - popularny "FUM" znalazł się na 27. miejscu w Polsce pod kątem egzaminów zawodowych w technikach - to zdecydowanie najlepszy wynik w regionie. Doskonale spisali się uczniowie klasy mechatronicznej - zajmując 5. miejsce w kraju. Niewiele gorzej zaprezentowali się technicy rolnicy, którzy są ósmą szkołą w Polsce. Niewątpliwym sukcesem jest także zajęcie w rankingu wszystkich techników 23. miejsca w Wielkopolsce, co wskazuje na wyrównany poziom nauczania we wszystkich typach szkół wchodzących w skład Zespołu.

W nowym roku szkolnym dyrekcja i nauczyciele ciągle poszukują rozwiązań umożliwiających podnoszenie jakości pracy - kluczem do sukcesu są liczne międzynarodowe projekty dydaktyczne, a także wspaniała atmosfera i zindywidualizowana praca z uczniami zdolnymi.

Opracowanie: Sekretariat