Ogólny      2014-04-17 00:41:31

Zawody pierwszej pomocy

07.04.2014r. Odbyły się rejonowe zawody pierwszej pomocy organizowane przez zarząd PCK.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Uczniowie w przeciągu roku szkolnego przygotowywali się do powyższych zawodów. Młodzież z naszej szkoły była przygotowywana pod okiem ratowników z kwalifikacjami medycznymi czyli z Panem Krzysztofem Duchnikiem i Adrianem Kwikertem. Nie mozemy również zapomnieć o Panu Witoldzie Kucharskim bez którego uczniowie nie zaczeli by się przygotowywać do zawodów. Z naszej szkoły do zawodów PCK przygotowywało się , aż 17 osób, natomiast 5. wybranych wzięło w nich udział, wszyscy uczestniczy mieli przyjemność przyglądać się biorącym udział zespołom. Uczniowie zajęli V miejsce, jak na tak stresujące zawody to bardzo zadowalający wynik.

Opracowanie: archiwum