Ogólny      2019-05-29 12:04:45

POWIATOWY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W ZSNr 2 „FUM”

We wtorek 21 maja i w środę 22 maja  w naszej szkole przy ulicy Krańcowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej szkół średnich.  Była to pierwsza tej rangi impreza rozgrywana na nowo wybudowanym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w szkole „FUM”,  do którego należy również boisko do piłki siatkowej plażowej.

Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły z naszego powiatu tj. ZSNr2 Ostrzeszów , ZSNr1 Ostrzeszów oraz I LO Ostrzeszów.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta.  Mecze odbywały się systemem grupowym a następnie półfinały i finał. Najlepsza okazała się para dziewcząt z I LO Ostrzeszów, która w finale pokonała parę ZSNr1.

Drugiego dnia do walki przystąpili chłopcy. Tu bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy i w meczu o złoty medal spotkały się obie pary z ZSNr2 Ostrzeszów.
Po tie-breaku wygrała para  Dąbrowski/Janiak pokonując nieznacznie Terebę i Grzesiaka.
Opiekunami naszych zawodników byli: Grabowski Przemysław i Franczak Maciej.

Opracowanie: Maciej Franczak