Ogólny      2014-03-24 23:40:55

Sukces szkolnej grupy teatralnej

W naszej szkole od wielu lat działa grupa teatralna "Na wynos", która w każdym roku szkolnym przygotowuje premierę nowego programu.

Tym razem w zespole złożonym z uczniów klas pierwszych powstał program "Kółko historyczne bez opony" wg autorskiego scenariusza. Pierwszy publiczny występ zespołu miał miejsce na prestiżowym przeglądzie form artystycznych młodych "Przekręt" we Wrocławiu. 18 marca "Na wynos" wystąpili na scenie 17 , wrocławskiego LO. Jurorzy nagrodzili naszych debiutantów nagrodą specjalną za: scenariusz i energię sceniczną . Trema była, ale wszystko udało się znakomicie. Gratulujemy. "Na wynos" w tym sezonie tworzą:
Emilia Janicka, Oliwia Łabuda, Natalia Klein, Ola Małolepsza, Elwira Majtas, Tomasz Wrzalski, Daniel Kramarczyk.
Już niedługo, z okazji Światowego Dnia Teatru "Na wynos" wystąpi na naszej szkolnej scenie. Zapraszamy!
Warto dodać, że obok "Na wynos" w zespole "Lady\'s" pracują Klaudia Kaczmarczyk i Hanna Cempel, które przygotowały spektakl "Wolno - niewolno" i własne monodramy. Sezon teatralny dopiero się zaczyna, sukcesach dziewczyn na pewno jeszcze usłyszymy.
Na razie obserwowaliśmy Hanię na Dniach Kultury Szkolnej w OCK, a w maju będzie reprezentowała Ostrzeszów w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu. W ubiegłym roku Hania była w finale centralnym tego najważniejszego wydarzenia w świecie młodych polskich recytatorów.

Opracowanie: archiwum