Ogólny      2013-09-02 14:55:07

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole

2 września w Zespole Szkół Nr 2 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014, co prawda z trochę chłodniejsza aurą pogodową, niż ta, która towarzyszyła nam w czasie wakacji, ale za to pełni optymizmu.

2 września w Zespole Szkół Nr 2 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014, co prawda z trochę chłodniejsza aurą pogodową, niż ta, która towarzyszyła nam w czasie wakacji, ale za to pełni optymizmu, uśmiechu i nowych chęci do pracy.

Uroczystość rozpoczęcia roku odbyła się przed budynkiem szkoły o godzinie 9 00. Inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 dokonał Pan dyrektor Witold Jakubczyk, który bardzo serdecznie powitał wszystkich nauczycieli, uczniów (zwłaszcza uczniów klas pierwszych), rodziców, a szczególnie Panią starostę Zofię Witkowską. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności a także licznych przyjaźni. Następnie głos zabrała Pani Zofia Witkowska, która Panu dyrektorowi Witoldowi Jakubczykowi, z okazji 30-lecia pracy zawodowej wręczyła nagrodę jubileuszową za wzorową pracę nauczyciela. W imieniu rodziców nauczycielom i uczniom życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym złożyła Pani Małgorzata Furman.

Po spotkaniu klas z wychowawcami i zapoznaniu się z planem lekcji, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie udali się pod Pomnik Harcerzy Ostrzeszowskich, aby uczcić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tam zostały złożone kwiaty przez przybyłe delegacje, przypomniano wydarzenia owych tragicznych dni oraz tradycyjnie już od kilku lat pod pomnikiem zapłonął ogień przyniesiony przez Ostrzeszowską Sztafetę Pokoju. Całość uroczystości zakończyła wspólna modlitwa zebranych.

Opracowanie: archiwum