im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-06-14 23:43:44

Rolnicy z ZS Nr 2 na OPOLAGRZE 2017

Uczniowie pod opieką pani Urszuli Łaciny i Krystyny Trzeciak uczestniczyli w dniu 9 czerwca w wystawie rolniczej południowej Polski, która odbyła się w Kamieniu Śląskim koło Opola.Na 45 ha powierzchni wystawienniczej rozlokowanych było ponad 450 wystawców.
Uczniowie zapoznali się z kompleksowym programem techniki rolniczej, obejrzeli: pokazy małych ładowarek, pokazy zielonkowe, pokazy stabilizacji belki opryskiwaczy na torze przeszkód, prasy i prasoowijarki, owijarki, sieczkarnie samojezdne a także pokaz mycia maszyn rolniczych.
Zwiedzili również Śląską Wystawę Bydła Hodowlanego, na której zaprezentowano 100 sztuk bydła z Opolszczyzny, Śląska i Dolnego Śląska. Nowością na terenie wystawy zwierząt są pokazy pracy maszyn umożliwiające np. porównanie technologii zadawania pasz.
Uczniowie testowali również przejazdy ciągnikami marki „Valtra”.
W godzinach popołudniowych w doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie do Ostrzeszowa.

Opracowanie: Urszula Łacina, Krystyna Trzeciak