im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-06-14 23:13:18

ANGLOSCRABBLE 2017

13 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej miał miejsce finał V Powiatowego Konkursu ‘Angloscrabble’ zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs, obejmujący swym zasięgiem cały powiat, adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się językiem angielskim i pragną w ciekawy sposób rozwijać swój lingwistyczny talent. Podczas rywalizacji na zielonej planszy Scrabble® uczniowie mogą sprawdzić swoje kompetencje - jednocześnie i lingwistyczne, i strategiczne, w rywalizacji z uczniami innych szkół, walcząc o puchar ”Master of Angloscrabble” dla najlepszej szkoły.
Eliminacje szkolne odbyły się 5 czerwca, w których wzięło udział łącznie 113 uczniów z ostrzeszowskich szkół średnich powiatu ostrzeszowskiego. Do półfinału, który polega na rozegraniu dwóch 30-minutowych partii, zakwalifikowały się trzy dwuosobowe drużyny z każdej szkoły. W finale natomiast walczyły już tylko te drużyny, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
Ceremonii otwarcia rozgrywek finałowych dokonał Wicestarosta – p. Adam Mickiewicz wraz z dyrektorem ZS Nr 2 – p. Witoldem Jakubczykiem życząc wszystkim powodzenia w rywalizacji.
Ostatecznie na podium stanęli: MIEJSCE I: Dominika Kowalek i Rafał Fabrowski z ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie - w finale uzyskali 128pkt.
MIEJSCE II: Greta Mośko i Monika Nogała z I LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 101pkt.
MIEJSCE III: Jakub Szkopek i Arkadiusz Stempniak z ZS Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskali 99 pkt.
Puchar MASTER OF ANGLOSCRABBLE w tym roku znów powędrował do ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie, za łączną, największą sumę punktów z wszystkich rozgrywek: 724pkt.
Laureaci, prócz lauru zwycięstwa otrzymali zestawy do gry Scrabble® w języku angielskim i inne literowe gry planszowe.
Koordynatorzy konkursu, w imieniu Organizatora, dziękują Starostwu Powiatowemu za objęcie imprezy honorowym patronatem, nauczycielkom języka angielskiego z zaprzyjaźnionych szkół – mgr Annie Mamys oraz mgr Danucie Dominik za przygotowanie młodzieży do konkursu, panu woźnemu Zenonowi Skrobańskiemu za zaangażowanie, oraz uczniom - wolontariuszom, którzy do samego końca pomagali w sprawnym przebiegu imprezy pracującym w charakterze sędziów, technicznych oraz w obsłudze gastronomicznej.
Laureatom gratulujemy wspaniałych wyników, dziękujemy za wspólną zabawę i już zapraszamy do potyczek w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Opracowanie: Katarzyna Dembska, Malwina Kraśnicka