im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-03-27 21:44:00

Wizyta gościa z Australii w ZS nr 2

23 marca naszą szkołę odwiedził wolontariusz z Australii Nathan Jensen. Nathan był już w naszej szkole na koncercie międzynarodowych kolęd i pastorałek. Zachwycił go piękny śpiew i umuzykalnienie uczniów. Szkoła zrobiła na nim duże wrażenie a szczególnie było mu miło, gdy dostrzegł w klasie, w której odbywają się zajęcia z języka angielskiego, flagę Australii. Nathan przyjął chętnie zaproszenie na spotkanie z uczniami, w czasie którego przedstawił uczniom prezentację multimedialną ukazującą najciekawsze informacje o kraju kangurów. Opowiedział o warunkach i sposobie życia Australijczyków. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się wiele o tym odległym kontynencie, ale również mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych bo spotkanie odbywało się w języku angielskim. Uczniowie byli ciekawi nie tylko wieści z Australii, ale zadali Nathanowi wiele pytań na temat jego wrażeń z pobytu w Polsce. Nathan uczestniczył też w wielu projektach wolontariatu, np. budował szkołę w Nepalu po trzęsieniu ziemi w tym kraju. Zapoznał uczniów naszej szkoły z takim stylem życia i poznawania świata. Przesłaniem tego spotkania może być myśl, że świat już nie jest tak odległy, a jak się tylko chce, można go zwiedzać i odkrywać ciekawych ludzi.

Opracowanie: Katarzyna Duczmal