im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-03-03 17:18:19

II etap konkursu o ENERGETYCE ODNAWIALNEJ

W środę 1 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się II etap – okręgowy Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, w którym wzięło udział 19 uczniów z województwa wielkopolskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno – Energetyczny Politechniki Wrocławskiej we współpracy z ośmioma szkołami z całej polski w tym z naszą. Patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Energii.Na poziomie szkolnym udział w nim wzięło 1966 uczniów z 71 szkół z całego kraju.

Do etapu okręgowego  w przystąpiło 19 uczniów  z 10 szkół:  Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich,  Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,  Zespół Szkół nr 2 we Wronkach, Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu, Zespół Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie, Zespół Szkół nr 1 w Lesznie, Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Mądry i Artur Górny z klasy 4 ES

Szymon Mądry zajął 5 miejsce a Artur Górny 8 miejsce. Uczestnicy  musieli rozwiązać 5 zadań oraz test składający się z 40 pytań. Na całość mieli 90 minut.

Dwie najlepsze osoby z okręgu zakwalifikowały się do  etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. Na tym etapie uczestnicy będą musieli się zmierzyć z testem, zadaniem laboratoryjnym oraz praktycznym.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny