im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-03-03 17:06:20

Żołnierze Wyklęci

01.03.2017 r. uczniowie ZS nr 2 im. Przyjaźni Polsko Norweskiej w Ostrzeszowie pod opieką nauczyciela historii mgr Roberta Hyli uczestniczyli w uroczystości nadania nazwy „Rondo im. „Żołnierzy Wyklętych”.

Zostało to poprzedzone pogadankami tematycznymi i projekcją filmów na w/w temat na lekcjach historii i wos-u. Następstwem tego był szkolny konkurs ” Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych „, w którym udział wzięło osiem klas ZS nr 2. Program objął swym działaniem 141 uczniów. Zwieńczeniem szkolnych obchodów „Dnia Żołnierzy Wyklętych” był test wiedzy, który potwierdził znajomość powyższej tematyki. Zwycięzcom wręczono dyplomy uznania, a społeczność szkolna otrzymała ważny sygnał historyczny zachęcający do poznawania trudnej historii naszego państwa.

Opracowanie: Hyla Robert