im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2017-02-20 13:58:27

Zestawy Makeblock Education w naszej szkole

Z początkiem nowego roku, uczniowie technikum mechatronicznego mają możliwość nauki podstaw robotyki na nowych zestawach dydaktycznych.

Modułowa budowa zestawów pozwala na różne konfiguracje budowanych urządzeń co w dużym stopniu przekłada się na atrakcyjność zajęć.  Uczniowie mają możliwość pracy na następujących zestawach:

- Starter Robot Kit  - Doskonały zestaw dla początkujących robotyków. Dzięki zestawowi instrukcji każdy może rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, elektroniką i robotyką.

- XY Ploter Robot Kit  - jest rysującym robotem, który może poruszać na np. długopisem rysując grafikę cyfrową na płaskiej powierzchni. Robot może być również wyposażony w grawer laserowy.

- mDrawBot  - jest największym na świecie w pełni funkcjonalnym robotem rysunkowym four in one. Może być montowany na 4 różnych konfiguracjach: mScara, mSpider, mEggBot i mCar.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem rozpoczęli prace od zmontowania zestawów. Ilość elementów składowych każdego z zestawów powodowała iż zadanie to nie było wcale takie łatwe jak pierwotnie się wydawało. Liczne małe i precyzyjnie wykonane elementy podczas montażu wymagały skupienia i dokładności. Zmontowane zestawy stanowią bardzo ciekawe rozszerzenie zajęć praktycznych i nie wątpliwie w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność zajęć.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny