im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2016-12-18 18:33:43

I wewnątrzszkolny konkurs idiomów i powiedzeń z języka angielskiego

W środę 14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko – Norweskiej odbył się I wewnątrzszkolny konkurs idiomów i powiedzeń z języka angielskiego.

Celem konkursu było wzbogacenie słownictwa uczniów o nowe wyrażenia, powiedzenia i idiomy angielskie. Konkurs polegał na opanowaniu 100 idiomów przygotowanych przez nauczycielkę języka angielskiego, Malwinę Kraśnicką i samodzielnemu przestudiowaniu 50 idiomów angielskich z wskazanego filmu. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas IIRZ, II SI, IIIRZA, III MS i IIb, a ich wiedza o idiomach została sprawdzona w formie pisemnej. Uczestnicy mieli do wykonania zadania polegające na uzupełnieniu brakujących słów, dopasowaniu pierwszej i drugiej części wyrażenia, tłumaczeniu, podaniu definicji danego idiomu po angielsku oraz ułożeniu krótkiej historii z pięcioma podanymi frazami. Można było zdobyć 66 punktów z całego testu, a oto wyniki konkursu:
I miejsce Natalia Nowak klasa II RZ
II miejsce Kamil Łabuda klasa II SI
III miejsce Wioleta Telega klasa II RZ
Wyróżnienie: Marcin Stodolny klasa III MS
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci słowników kolokacji, gramatycznych i maturalnych zeszytów ćwiczeń oraz książek anglojęzycznych. Nagrody i gadżety konkursowe zostały sponsorowane przez ZS nr 2 i wydawnictwo Macmillan. Organizatorka dziękuje wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie i gratuluje najlepszych wyników.

Opracowanie: Kraśnicka Malwina