im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2016-11-22 08:18:39

Rolnicy z wizytą w najnowocześniejszej oborze w Polsce

16 listopada uczniowie wszystkich klas Technikum Rolniczego, pod opieką pani Urszuli Łaciny i Krystyny Trzeciak odwiedzili jedną z najnowocześniejszych obór w Polsce.

Gospodarstwo pani Doroty Wyrobek znajduje się w Ślizowie koło Sycowa. Obsada bydła to 600 sztuk, w tym 260 krów mlecznych. Udój prowadzony jest przez 4 roboty udojowe, a pasza zadawana za pomocą robotów paszowych.
Największe wrażenie na uczniach zrobił ogrom inwestycji, małe zaangażowanie człowieka w obsługę zwierząt oraz wydajność jaką uzyskuje się w oborze. Dzięki uprzejmości właścicieli uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszą technologią i pracą robotów. Właścicielka gospodarstwa przez 14 lat była nauczycielką przedmiotów zawodowych w Technikum Rolniczym. Dzięki jej doświadczeniom pedagogicznym szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, co przyczyniło się do tego, że była to wspaniała lekcja praktyczna.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny