Ogólny      2016-11-21 10:03:46

Wizyta na Wydziale Mechatroniki Politechniki Poznańskiej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w dniu 16 listopada zwiedzili Politechnikę Poznańską a szczególnie Wydział Mechatroniki, zgodnie ze specjalizacją, która jest nauczana w naszej szkole.

Opiekunami naszej grupy byli pracownicy naukowi uczelni. Młodzież zapoznała się z procesem realizacji i poznała politechniczne radio Afera. Porozmawiała z redaktorami tego przedsięwzięcia. Uczniowie zwiedzili sale wykładowe, bibliotekę i pracownie na uczelni. Najwięcej emocji przyniósł wykład i prezentacja nowoczesnych technologii pozwalających sterować komputerem za pomocą mózgu oraz wizualizacja pracy mózgu. Uczniowie mieli też możliwość odwiedzenia swoich kolegów, którzy odbywają teraz praktyki na politechnice, w ramach projektu- Czas zawodowców. Pewnie niezapomnianym wspomnieniem będzie widok nowoczesnej uczelni i sposób zdobywania na niej wiedzy. Aby tam studiować wystarczy się tylko uczyć.

Opracowanie: Witold Pelka