im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2016-11-04 22:08:37

Festiwal czytania

W dniach 3 i 4 listopada odbył się w naszej szkole Festiwal Czytania.

Wzięli w nim udział uczniowie klas technikum, w których języka polskiego uczy pani Justyna Śmiatacz-Skorupska. Celem akcji była promocja czytelnictwa oraz przedstawienie preferencji czytelniczych uczniów. Młodzież prezentowała sylwetki ulubionych twórców i próbowała zainteresować słuchaczy wybraną książką. Propozycję uczniów okazały się bardzo różnorodne. Nie zabrakło Tolkiena i Sapkowskiego, ale mogliśmy posłuchać również o biografiach np. piłkarzy, książkach podróżniczych, kryminalnych, przygodowych oraz tych, w których bohaterami są młodzi ludzie borykający się z różnymi problemami. Inicjatywa obaliła ogólne panujące przekonanie, że młodzież nic nie czyta. Po dwudniowych prezentacjach sporządzono listę wybranych przez uczniów tytułów i przekazana ją do biblioteki szkolnej, z nadzieją że znajdą się na jej półkach.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny