im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Ogólny      2016-10-18 20:02:25

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W czwartek 4 października 22 uczniów Technikum Logistycznego wraz z uczniami innych szkół z całej Polski przystąpiło do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udziału w logistycznych zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów.
I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. transportu intermodalnego, planowania produkcji, metod ustalania stawek transportowych, kodów kreskowych oraz dystrybucji intensywnej. Wyniki I etapu będą znane do końca października. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze rezultaty zmierzą się w II turze, która odbędzie się 2 grudnia br.
W tym roku chęć udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zgłosiła rekordowa liczba uczniów – aż 9052 osoby z 316 szkół ponadgimnazjalnych. Duże zainteresowanie projektem jest efektem rosnącej popularności Olimpiady, prestiżu konkursu, a także świadomości korzyści płynących z udziału w logistycznych rozgrywkach. Uczniowie mogą w bezstresowych warunkach sprawdzić poziom swojej wiedzy. Na najlepszych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, atrakcyjne staże oraz wartościowe nagrody rzeczowe.
Trzymamy kciuki za naszych logistyków, życzymy im powodzenia i zakwalifikowania się do II tury olimpiady – zawodów na poziomie okręgowym.

Opracowanie: Teresa Anioł