Ogólny      2016-06-21 11:58:19

finał IV Powiatowego Konkursu ‘Angloscrabble’

16 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej miał miejsce finał IV Powiatowego Konkursu ‘Angloscrabble’ zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs, obejmujący swym zasięgiem cały powiat, adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się językiem angielskim i pragną w ciekawy sposób rozwijać swój lingwistyczny talent. Podczas rywalizacji na zielonej planszy Scrabble® uczniowie mogą sprawdzić swoje kompetencje - jednocześnie i lingwistyczne, i strategiczne, w rywalizacji z uczniami innych szkół, walcząc o puchar ”Master of Scrabble” dla najlepszej szkoły.
Eliminacje szkolne odbyły się 10 czerwca, w których wzięło udział łącznie 143 uczniów z ostrzeszowskich szkół średnich powiatu ostrzeszowskiego.. Do półfinału, który polega na rozegraniu dwóch 30-minutowych partii, zakwalifikowały się trzy dwuosobowe drużyny z każdej szkoły. W finale natomiast walczyły już tylko te drużyny, którr uzyskały najwyższą ilość punktów.
Ostatecznie na podium stanęli:

• MIEJSCE I: Aleksandra Kusza i Jadwiga Sip z ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 185pkt.
  • MIEJSCE II: Dominika Kowalek i Piotr Kowaliński z ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie - w finale uzyskali 143pkt.
  • MIEJSCE III: Patrycja Hurna i Kamila Grabowska z ZS Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 110pkt.
Puchar MASTER OF SCRABBLE w tym roku powędrował do ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie, za łączną, największą sumę punktów z wszystkich rozgrywek: 1321pkt. Laureaci, prócz lauru zwycięstwa otrzymali zestawy do gry Scrabble® i inne literowe gry planszowe.
Koordynatorzy konkursu, w imieniu Organizatora, dziękują Starostwu Powiatowemu za objęcie imprezy honorowym patronatem oraz nauczycielom języka angielskiego ostrzeszowskich szkół za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników, dziękujemy za wspólną zabawę, i już zapraszamy do potyczek w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku

Opracowanie: Katarzyna Dembska, Malwina Kraśnicka