Ogólny      2016-05-09 17:09:49

Duży sukces ucznia Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej

W dniu 28 kwietnia 2016 roku Patryk Juszczak , uczeń klasy IITI znalazł się w doborowym towarzystwie 32 uczestników Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu.

Na festiwal zostało nadesłanych 200 prac uczniów szkół średnich i gimnazjów , spośród których wybrano 32 najlepsze projekty naukowe realizowane samodzielnie przez młodych naukowców. Patryk pracuje nad projektem , którego pełna nazwa brzmi:

Instalacja pozwalająca na automatyczne otrzymywanie różnych soli z kilku podstawowych substancji”,

Koniecznie trzeba nadmienić, że w pracach nad tym naukowym i przemysłowym pomysłem pracował też Dawid Podjuk, a wszystko to pod czujnym i chemicznym okiem pani Sylwii Reng. Dla Patryka było to spore wyzwanie, ponieważ swą wiedzę, pomysł musiał przedstawić kolejno siedmiu jurorom, specjalistom z rożnych dziedzin na co dzień pracującym na Politechnice Wrocławskiej , czy też na wrocławskich uniwersytetach. Całą tę naukową i zarazem technologiczną imprezę zorganizował Wrocławski Park Technologiczny.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny