Ogólny      2013-11-29 16:15:22

III EDYCJA DNIA DAWCY SZPIKU W OSTRZESZOWIE

5 grudnia w budynku naszej szkoły, przy ulicy Zamkowej 12 odbędzie się III edycja Dnia Dawcy Szpiku, na którą zapraszamy serdecznie wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka - nowotwór krwi. To spotyka ludzi w każdym wieku, i dzieci i dorosłych, naszych znajomych, przyjaciół, rodzinę. Dlatego tak ważne jest pomagać sobie nawzajem. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Jeśli przyłączycie się do walki z białaczką, może się okazać, że kiedyś właśnie Wy będziecie mogli dać komuś nadzieję na nowe, zdrowe życie.Jeśli nie jesteście pełnoletni, zapraszamy waszych rodziców, rodzinę, znajomych.

Rejestracja potencjalnego dawcy w bazie DKMS Polska jest bezpłatna. Należy tylko zgłosić się na pobranie próbki krwi lub wymazu ze śliny z dowodem osobistym w czwartek, 5 grudnia w godzinach 1100 -1700. Poinformujcie o akcji swoich bliskich, przyjaciół, znajomych. Im nas będzie więcej, tym będzie więcej szans dla tych, którzy czekają na naszą pomoc.

Katarzyna Dembska, współorganizator.

Opracowanie: archiwum