Ogólny      2016-04-26 20:45:42

W Zespole Szkół nr 2 stawiamy na przedsiębiorczość

Tylko w ZS nr 2 uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania realizując projekt: „ Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”.

Jest to program edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości mający na celu przygotowanie uczniów do prowadzenia działalności gospodarczej. W bieżącym roku szkolnym są to: „Kanapki z pasją”. 11 uczniów z klas pierwszych i drugich prowadzi przedsiębiorstwo na zasadach spółki jawnej, którego kapitał stanowią wkłady uczniów a sukcesem jest oczywiście zysk. Sprzedaż bułeczek, zdrowej żywności oraz akcje tematyczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Drzwi Otwarte oraz promocja zdrowego stylu życia służą uczniom i pracownikom szkoły. Podsumowaniem działań jest organizowany po raz czwarty Dzień Przedsiębiorczości. W tym roku odbył się on 20 kwietnia a udział w nim wzięło 150 uczniów naszej szkoły.
Udział w tym projekcie polega na odbyciu jednodniowej wizyty w miejscu pracy. Służy weryfikacji planów zawodowych i pozyskaniu informacji o wymarzonej pracy oraz organizacji i zarządzaniu firmą. Kilkadziesiąt firm i instytucji z terenu powiatu ostrzeszowskiego, ostrowskiego i kępińskiego przyjęło do siebie i zaopiekowało się młodzieżą. Doświadczenie wszystkich edycji projektu pokazuje, że uczniowie chętnie biorą udział w tym przedsięwzięciu, zdobywając jednocześnie praktyczne umiejętności. ZS nr 2 kształci młodzież w wielu atrakcyjnych kierunkach a zapotrzebowanie na te specjalności potwierdzają pracodawcy. Te ciekawe i praktyczne inicjatywy nie mogłyby się odbyć bez koordynatora, inicjatora i dobrego ducha projektów pani Doroty Kusiak, nauczycielki przedsiębiorczości.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny