Ogólny      2016-04-18 23:25:59

Szkolne premiery teatralne

Wiosną- jak co roku – szkolni aktorzy przedstawiają publiczności efekty swojej pracy.

7 kwietnia na naszej scenie mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Nic na zawsze, ale wciąż” w wykonaniu grupy „Na wynos” oraz monodram „Jak się rozstrajać nerwowo” Aleksandry Bacik. Oba programy zawierały elementy humorystyczne, więc uśmiechu nie brakowało. Aktorzy „Na wynos” – głównie uczniowie klas pierwszych – odczuwali delikatną tremę, pracowali nad swoim spektaklem dość długo, można więc mówić o debiucie, ale publiczność doceniła ich wysiłki i talenty gromkimi brawami. Ola natomiast pokazywała już w tym roku swój program na konkursach monodramów w Kaliszu i Ostrzeszowie, zdobywając odpowiednio; wyróżnienie i II miejsce. Gratulujemy teatralnych pasji i życzmy sukcesów. Artystami opiekuje się p. Witold Pelka „ Na wynos” tworzą w tym roku szkolnym:
Klaudia Kosmala – Ia LO / znakomita rola Pani Dyrektor /
Sandra Luty – I a LO / w roli Pani Wystawowej sprawdziła się świetnie /
Wiktoria Woźniak – I LA / debiutowała w roli Dziennikarki /
Marta Janicka II MT - / gwiazdorska kreacja Pani Władzi /
Tomasz Wrzalski – III a LO - / z talentem wcielił się w rolę Przewodnika /
Mikołaj Świtoń – I SI / skromny, chociaż zauważony debiut w roli Turysty – Kontrolera /
Kacper Drzazga – I ME / w roli Towarzysza z UB pokazał znakomite umiejętności aktorskie /
Mamy nadzieję, że publiczność jeszcze chętniej przyjdzie oklaskiwać swoich kolegów na kolejnych przedstawieniach. Zapraszamy.

Opracowanie: Witold Pelka