Ogólny      2016-03-20 19:58:55

Wielkopolski Rolnik Roku 2015

W dniu 13 marca 2016r. delegacja uczniów Technikum Rolniczego z Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyła w XV Finale Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2015.

W dniu 13 marca 2016r. delegacja uczniów Technikum Rolniczego z Zespołu Szkół Nr 2 w składzie: Klaudiusz Gabryś, Bartosz Śmiatacz, Mateusz Kędzia z klasy I oraz Krzysztof Mądry z klasy III wraz z opiekunką p. Urszulą Łaciną uczestniczyła w XV Finale Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2015.
Konkurs zorganizowany został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Przewodniczącym Kapituły konkursowej był rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. Grzegorz Skrzypczak. Celem konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników z terenu Wielkopolski.
Konkurs przebiega w kilku etapach. Do ostatniego etapu nominowanych zostało 20 rolników. Z tego grona wybrano 10 laureatów, którzy otrzymali statuetki – „Oskary” naszego regionu. Wręczenie nagród dla 10 najlepszych rolników odbyło się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W gronie najlepszych rolników Wielkopolski znaleźli się Państwo Violetta i Jan Jędrzejakowie z Kaliszkowic Ołobockich, którzy prowadzą nowoczesne 400-hektarowe gospodarstwo rolne.
Państwo Jędrzejakowie otrzymali statuetkę „Siewcy” oraz nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Nagrodę wręczył wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w uroczystej gali, która cieszy się dużym zainteresowaniem rolników, organizacji rolniczych i lokalnych władz samorządowych. Być może sami za kilka lat będą laureatami takiego konkursu, a ich zaradność i pomysłowość stanie się doskonałą promocją naszego regionu.
Galę uświetnił występ Kamila Pyrka z Kalisza wirtuoza gitary basowej oraz koncert Eleni z zespołem.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny