Ogólny      2016-03-18 19:06:53

KONKURS WIELKANOCNY W ZS2

Zbliżające się święta zainspirowały uczniów Zespołu Szkół Nr 2 do podjęcia rywalizacji w konkursie „Kolorowa Wielkanoc”, który odbył się 17 marca.

W zmaganiach udział wzięło 40 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Pierwsza polegała na przygotowaniu dekoracji stołu wielkanocnego dla czterech osób w sposób wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych. Druga kategoria to sporządzenie i udekorowanie mazurka według własnej receptury z uwzględnieniem staropolskich tradycji wielkanocnych.
Trzyosobowe jury miało bardzo trudne zadanie, a ich obrady były niezwykle burzliwe, ponieważ wszystkie przygotowane prace wyróżniały się dużą pomysłowością, oryginalnością, niepowtarzalnym wyglądem i smakiem. Komisja w składzie: Pani Zofia Witkowska – członek Rady Powiatu, Pan Witold Jakubczyk – dyrektor ZS2 oraz Pani Danuta Pawlak – zastępca dyrektora ZS2 wyróżniła aż 4 prace konkursowe w kategorii dekoracja stołu:

• miejsce – Katarzyna Radajewska i Daria Gabryś – klasa IV RZ
  • II miejsce – Nikola Grzęda i Michał Konarski – klasa II RZA i III RZI
  • III miejsce – Angelika Łopata i Hanna Olejnik – klasa IV RZ
  • wyróżnienie – Oliwia Drabent i Marlena Olejnik – klasa I RZ
    oraz trzy mazurki:
  • I miejsce – Mikołaj Pinkiewicz i Jakub Dyba – klasa I RZ
  • II miejsce – Nikola Grzęda i Sebastian Krawczyk – klasa II RZA
  • III miejsce – Edyta Harabasz – klasa IV RZ
  • Cel turnieju to przede wszystkim zachęcenie uczniów do kreatywności, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja nowych talentów. Biorąc pod uwagę poziom przygotowanych prac oraz zaangażowanie młodzieży śmiało można powiedzieć, że założenie konkursu zostało zrealizowane. Atmosfera była znakomita, uczniowie pomagali sobie nawzajem, gratulowali sukcesów zwycięzcom, próbowali wypieków, robili zdjęcia i wymieniali się przepisami.
    Konkurs uświetniła nam również kawiarenka zorganizowana przez „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo” działające przy Zespole Szkół Nr 2. Dzięki smacznym wielkanocnym wypiekom świąteczny nastrój zapanował w całej szkole.

Opracowanie: Iwona Barczyńska