Ogólny      2016-03-16 21:10:46

Uczniowie z ZS NR 2 na konkursie z języka niemieckiego

„TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” - II EDYCJA 2016 „TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH”

W tym roku szkolnym odbywa się konkurs z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” o tematyce regionalnej. Jest to kontynuacja zeszłorocznej I edycji konkursu o zasięgu ogólnopolskim, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. W dniu 10 marca 2016r. trzy grupy uczniów z naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach szkolnych. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów Austrii. Uczniowie zwycięskiej grupy – Kamila i Karolina Grabowskie (klasa II TL) oraz Adrian Szwarc z klasy 2bLO – w dniu 15 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym.

Opracowanie: Anna Klósak