Ogólny      2016-03-09 08:52:52

Kawa – świat w filiżance

8 marca uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz wychowawczynią panią Justyną Śmiatacz – Skorupską wzięli udział w warsztatach z baristą.

Spotkanie z panem Łukaszem Rzepczykiem odbyło się w Bibliotece Publicznej w Grabowie nad Prosną. W trakcie zajęć uczestnicy poznali historię kawy, sposoby jej uprawiania i najpopularniejsze gatunki. Mogli zapoznać się z działaniem i sami przyrządzić kawę w profesjonalnych ekspresach. Spróbować różnych odmian kawy i wysłuchać wielu interesujących historii związanych z tradycją i kulturą picia kawy. Na czas warsztatów czytelnia biblioteki zamieniła się w klimatyczną kafejkę. Uczniowie serdecznie dziękują pani dyrektor Małgorzacie Brodowicz za zaproszenie i gościnę. Zdobyta wiedza pozwoli doskonalić umiejętności i na pewno zostanie wykorzystana w czasie kwietniowych praktyk w Polsce i Anglii.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny