Ogólny      2016-03-07 20:27:34

Studentka z Iranu- Mina Golnia w naszej szkole.

Pobyt Miny w naszej szkole umożliwił uczniom praktykę języka angielskiego i pozwolił zgłębić wiedzę o kulturze Iranu.

Zespół Szkół nr 2 gości wolontariuszy z różnych zakątków świata już od kilku lat. W tym roku szkolnym dzięki współpracy z programem studenckim AIESEC naszą szkołę odwiedziła przesympatyczna studentka z Iranu- Mina Golnia. Mina jest studentką ostatniego roku planowania przestrzennego i urbanistyki, ma 24 lata i świetnie radzi sobie z komunikacją w języku angielskim. Pobyt Miny w naszej szkole umożliwił uczniom naszej praktykę języka angielskiego i pozwolił zgłębić wiedzę o kulturze Iranu. Organizatorkami wizyty Miny w tym roku szkolnym były Marta Gaszewska i Malwina Kraśnicka. Mina przyjechała do Ostrzeszowa w niedzielę wieczorem i została odebrana ze stacji PKP przez organizatorki oraz Olę Bacik z klasy IIb, która jako pierwsza przyjęła Minę na nocleg. W poniedziałek rano uczniowie Hania Liebner i Daniel Kramarczyk z IIIb pokazali Minie szkołę. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się pierwsze spotkanie z uczniami, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIb i IIIRZI oraz wicedyrektor szkoły Ziemisław Szmaj. Podczas spotkania Mina przedstawiła prezentację o Iranie oraz odpowiedziała na pytania uczniów i nauczycieli. W poniedziałek Mina nocowała u Kamila Woźniaka z klasy IIMS. We wtorek Mina uczestniczyła w lekcjach klas IIILA, IIMS, IIIb, IIb i IITI. Mina doskonale spełnia się w roli nauczyciela, zorganizowała ciekawą lekcję języka perskiego dla klas IIb i IIMS. Popołudnie i wieczór spędziła miło u Marceliny Świtoń z Ib – kolejnej osoby goszczącej Minę. W środę Mina prezentowała swój kraj klasom IRZ i IVRZ, cały dzień spędziła na ulicy Zamkowej i gotowała wspólnie z uczniami klasy IRZ pod okiem pani Łukasik. Mina pomagała w przygotowaniu zupy z soczewicy, krewetek i miała szansę spróbować pysznego tortu. W przerwie wraz z Marceliną i Julią wybrała się na krótki spacer i kawę do cukierni. W czwartek Mina uczestniczyła w lekcjach klas IIITI, IIIa, ITI, IITI i IME oraz grała w siatkówkę z klasą IIILA. Po zakończonych lekcjach i obiedzie u Krystiana Nowaka z IIILA – kolejnego gospodarza wybraliśmy się z Miną na kręgle do Hula Kuli. W piątek Mina uczestniczyła w lekcjach klas IIITI, ILA, ISI oraz w lekcji geografii Marty Gaszewskiej u klasy Ia. Mina polubiła bycie uczennicą i dowiedziała się czegoś nowego o innych krajach. Wieczorem odbyło się spotkanie z Miną w szkole z uczniami klas Ib, IIb, IIMS, IIIb, IIIIRZI i IIIES, na którym Mina wysłuchała prezentacji o Polsce, próbowała polskie wypieki i spędziła więcej czasu z uczniami naszej szkoły biorąc udział w różnych grach językowych ( m. in. Kalambury, odgadywanie osób) i zabawach. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w wizytę Miny w naszej szkole, wszystkim uczniom goszczących Minę w domach, oraz biorącym udział w zajęciach lekcyjnych i dodatkowych atrakcjach. Była to wspaniała okazja, żeby porozmawiać po angielsku i poznać bliżej kulturę perską. Pamiętajcie, że takie spotkania wzbogacają nas wewnętrznie, uczą akceptacji i poszerzają wiedzę o świecie. Dzięki Wam i Waszej pomocy to był niezapomniany tydzień, a Minę będziemy wszyscy mile wspominać i utrzymywać z nią kontakt.

Opracowanie: Gaszewska Marta i Kraśnicka Malwina