Język niemiecki      2015-12-23 11:10:09

Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning w Warszawie - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

W dniach 11-12 grudnia 2015, w Warszawie zostało zorganizowane Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning dla nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pomysłodawcą i o organizatorem spotkania jest Krajowe Biuro eTwinning w Polsce, działające na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+ na lata 2014-2020.
W seminarium krajowym wzięło w udział 115 nauczycieli różnych przedmiotów w tym także 5 nauczycielek z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie: p. Danuta Grzesiak, p. Renata Kubiaczyk, p. Agnieszka Mańkowska, p. Małgorzata Zajfert, p. Anna Klósak.
W trakcie dwudniowego spotkania nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w licznych wykładach plenarnych na temat eTwinning i prezentacjach przykładów dobrej praktyki w wykonaniu Edyty Borowicz-Czuchryty, Małgorzaty Pawlik-Podgórskiej i Michała Siwkowskiego.
Celem głównym seminarium stało się założenie projektu eTwinning we współpracy z inną polską szkołą, dlatego też ważnym punktem spotkania stał się proces szukania partnera wśród pozostałych uczestników i planowania własnych projektów podczas sesji warsztatowych. Każdy z nauczycieli miał możliwość wziąć udział w trzech sesjach warsztatowych: eTwinning Live, TwinSpace i Narzędzia TIK przydatne w realizacji projektu.
Jednym z ostatnich etapów seminarium była formalna rejestracja przygotowanych już projektów a także prezentacja i omówienie wybranych projektów. Warto odnotować, iż powstały 34 nowe projekty, w tym 4 współtworzone przez nauczycielki z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie (Wynalazki Polaków, które zmieniły świat, Trampen via Deutschland, Mały region – wielkie możliwości, Moje miasto wczoraj i dziś w obiektywie).
Wszystkie materiały, tytuły nowopowstałych projektów oraz zdjęcia można znaleźć na stronie konferencji TUTAJ

Opracowanie: Anna Klósak