Ogólny      2015-12-16 22:29:47

Sukces kabaretu „Na Wynos” z ZS nr2

Kolejny sukces młodych aktorów z kabaretu „Na wynos”, który od wielu lat działa w Zespole Szkół nr 2.

Tym razem uznanie jurorów zyskała konkursowa prezentacja i tekst wysłany na konkurs „Spojrzenia 2015” zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury z Poznania. Skecz zatytułowany „Skumbrie w tomacie BIS” był parafrazą wiersza K.I. Gałczyńskiego i w zabawny sposób przedstawiał współczesne nam sytuacje. Pierwsza nagroda przyznana zespołowi cieszy szczególnie, dlatego że zadanie było niezwykle trudne i wymagało od uczniów zmierzenia się z twórczością autora „Zielonej Gęsi” – mistrza gatunku.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia w siedzibie organizatora z udziałem przewodniczącej składu jurorskiego pani prof. Izoldy Kiec, która od wielu lat zajmuje się naukowym opisem historii kabaretu w Polsce i Europie. Nie zabrakło komplementów i ciepłych słów dla zdolnych ostrzeszowskich kabareciarzy. W ten sposób „Na wynos” potwierdził, że ciągle jest jednym z najlepszych zespołów teatralnych w województwie wielkopolskim. Zwieńczeniem doskonale zorganizowanej imprezy były warsztaty kabaretowe z Władysławem Sikorą – legendarnym twórcą Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Uśmiech nie znikał z twarzy młodzieży , a i warsztat aktorski udało się wzbogacić. Oto nazwiska laureatów: Sandra Luty, Klaudia Kosmala, Marta Janicka, Katarzyna Smolarek, Hubert Jakubowski i Tomasz Wrzalski. Zdjęcia i film wysłany na konkurs wykonała Amelia Dolata. Zespołem opiekuje się Witold Pelka – nauczyciel j. polskiego i wiedzy o kulturze. Gratulujemy i zapraszamy na nową premierę „Na wynos” tuż po feriach.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny