Ogólny      2015-12-16 19:58:22

Wieczorek świąteczno – językowy

11 grudnia w naszej szkole odbył się wieczorek świąteczno – językowy.

Wzięli w nim udział uczniowie klas: IRZ, Ib LO, IME, IIb LO, IIMS, IIILA, IIIRZI, IIIES, IIIb; nauczyciele oraz wicedyrektor szkoły. W magicznej atmosferze świątecznych dekoracji, przy dźwiękach angielskich i hiszpańskich kolęd uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach. Oprócz konkursów związanych z umiejętnościami lingwistycznymi, odbył się także konkurs kulinarny na najlepszą potrawę angielską, hiszpańską lub niemiecką. Zwycięzcą został uczeń klasy IIIRZI Krystian Nowak, który przygotował ciasto Fruzia czyli przysmak hiszpański. Na wyróżnienie zasługują również pozostałe potrawy- gazpacho przygotowane przez ucznia klasy IRZ Mikołaja Pinkiewicza oraz Kartoffeln mit Speck przygotowane przez Mateusza Janickiego i Roberta Brylaka z klasy IIIRZI.
Adrian Szwarc, uczeń klasy Ib LO przygotował prezentację o świętach w Niemczech, a uczniowie klasy IRZ Natalia Nowak i Patrycja Majtas prezentację o świętach w Anglii. Ilona Domagała, uczennica klasy IIbLO i laureatka ubiegłorocznej imprezy przygotowała ciekawą prezentację o świętach w Hiszpanii. Spotkanie zakończyło się konkursem na najlepiej zaśpiewaną kolędę obcojęzyczną oraz świątecznymi kalamburami. Uczniowie świetnie się bawili, aktywnie uczestnicząc w konkursach. To miłe świąteczne spotkanie przygotowały panie Marta Gaszewska i Malwina Kraśnicka. Wszystkim uczestnikom wieczorku (razem było nas aż 69) oraz osobom pomagającym w przygotowaniach organizatorki serdecznie dziękują.

Opracowanie: Gaszewska Marta i Kraśnicka Malwina