Gastronomia      2015-12-10 07:57:42

Profesjonalny kurs kelnerski w Zespole Szkół Nr 2

8 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika, która od wielu lat specjalizuje się w organizacji kursów kelnerskich.

W projekcie wzięło udział 27 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, choć chętnych do zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności było o wiele więcej.
Program szkolenia „Kuchnia i Serwis” obejmował między innymi zagadnienia związane z nakryciem stolika zastawą stołową, zaproszeniem gości do stolika, zasadami serwowania przekąsek zimnych i gorących, zup i dań zasadniczych. Największym zainteresowaniem cieszyło się szablowanie szampana, czyli otwieranie butelki za pomocą szabli oraz serwowanie deserów płonących. Prowadzący warsztaty Pan Grzegorz Górnik zaprezentował także uczniom kilka bardzo ciekawych trików kelnerskich, które wprawiają w zachwyt gości najlepszych restauracji. Nie zabrakło również zagadnień związanych z zasadami savoir vivre podczas spożywania posiłków i obsługi gości. Serwowanie potraw poprzedzone było pokazem ich wykonania, co dodatkowo uatrakcyjniło warsztaty. Prowadzący sporządzał między innymi befsztyk tatarski, mule w białym winie, stek z polędwicy, a także zupę koktajlową i deser flambirowany.
Poziom szkolenia przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Taka forma zdobywania wiedzy bardzo spodobała się młodzieży. Pan Grzegorz Górnik zjednał sobie uczniów i stworzył doskonałą atmosferę do pracy i nauki. Było dużo praktyki i choć szkolenie trwało kilka godzin, to uczniowie nie narzekali na zmęczenie i nudę. Część uczestników potraktowało kurs kelnerski jako początek do dalszej specjalizacji, a niektórzy pragną rozwijać się w zawodach pokrewnych – w roli barmana, baristy lub sommeliera.
Zorganizowanie spotkania uczniów z Akademią Kelnerską Grzegorza Górnika byłoby niemożliwe bez pomocy przedsiębiorstw i zakładów gastronomicznych współpracujących z naszą szkołą: PRO ASCOBLOC Sp. z o.o., Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Restauracja „ZACISZE”, Hotel - Restauracja „DWOREK” Sp. z o.o., Pub - Kręgielnia "KLIF", Zajazd „SIODŁO”, firmy „NOWICKI NATURALNIE” i „JARCZAK”.
Warsztaty zakończyły się rozdaniem dyplomów ukończenia kursu, które uczniowie mogą włączyć do swojej dokumentacji zawodowej i pochwalić się nimi podczas rozmów z pracodawcami. Szkoła natomiast otrzymała
Eurocertyfikat Jakości na cały rok, który będzie nas nieustannie motywował do rozwijania zainteresowań uczniów i zwiększania poziomu nauczania przedmiotów zawodowych.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny