Gastronomia      2015-12-06 20:08:16

Świąteczne smaki w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

4 grudnia uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odwiedzili Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Nasi uczniowie obejrzeli przepiękną wystawę dekoracji stołów bożonarodzeniowych oraz spróbowali tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez uczestników konkursu „Gwiazdka 2015”. Młodzież naszej szkoły zapoznała się z ofertą kształcenia w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii. Uczelnia skupia się na praktycznym zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a studenci mogą pochwalić się licznymi praktykami w hotelach i restauracjach w kraju i za granicą.
Uczniowie zobaczyli pracownie, w których na co dzień odbywają się zajęcia: nowoczesna kuchnia, pracownia barmańska, sommelierska i obsługi gości. Największe zaciekawienie wzbudziły pokazy: sztuki barmańskiej, carvingu i sporządzania potraw w wykonaniu studentów uczelni, podczas których uczniowie byli nie tylko obserwatorami, ale mogli sami sporządzać dekoracje, potrawy i napoje.
Wizyta w WSHiG uświadomiła młodzieży naszej szkoły, że gastronomia jest dziedziną stale rozwijającą się, dającą wielokierunkowe możliwości rozwijania swoich zainteresowań.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny