Język polski      2015-12-05 19:55:09

Interaktywna lekcja języka polskiego

3 grudnia klasa 2 MS pod opieką pani Justyny Śmiatacz – Skorupskiej wzięła udział w interaktywnej lekcji w kinie Helios w Kaliszu.

W ramach projektu Kino na temat odbyło się spotkanie pod tytułem: Szaleństw władzy czy władza szaleńca – Makbeta sny o potędze. Po projekcji najnowszej ekranizacji dramatu Szekspira, dyskusję na temat: „Czy władza daje szczęście?” poprowadziła pani psycholog. Władza, miłość, pokusa, namiętność i sumienie to kluczowe słowa wypowiedzi uczniów. Rozmowę zakończyło głosowanie nad pytaniem postawionym na początku lekcji. Przy pomocy białych i czerwonych kart uczniowie oddali głos. Większość stwierdziła, że władza nie daje szczęścia. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni prezentami i wejściówkami na wybrany film. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Marta Janicka. Zdaniem uczniów taka forma kontaktu z lekturą jest bardzo interesująca i pouczająca.

Opracowanie: Justyna Śmiatacz - Skorupska