Energia odnawialna      2015-11-20 07:32:56

Klasa 3 ES na zajęciach w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii.

Dnia 13 listopada 2015r. odbyły się dla uczniów klasy 3 ES zajęcia w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii.

Dnia 13 listopada 2015r. odbyły się zajęcia w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół nr1 w Liskowie dla uczniów klasy 3 ES (przybyłych wraz z opiekunami: Magdaleną Wieloch i Wojciechem Staszewskim-nauczycielami przedmiotów zawodowych) z Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej w Ostrzeszowie.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazje zobaczyć praktyczne zastosowanie odnawialnych źródeł energii w naszym regionalnym centrum takich jak:

• hybrydowy system turbiny wiatrowej i paneli fotowoltaicznych do produkcji prądu elektrycznego
  • hybrydowy system kolektora słonecznego i pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej
    W ramach promocji odnawialnych źródeł energii uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych na temat działania pomp ciepła, kolektorów słonecznych, fotowoltaiki, elektrolizy wody, oraz doświadczenia na ogniwie wodorowym.
    W odpowiedzi na zainteresowanie uczniów tematem praktycznego stosowania kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz energooszczędnych systemów grzewczych, zostało przeprowadzone szkolenie :
  • montaż i obsługa kolektorów słonecznych
  • montaż i obsługa pomp ciepła
  • elementy izolacyjne w budownictwie pasywnym Na koniec uczniowie ZS nr2 w Ostrzeszowie przyłączyli się do aktywnej promocji naszej akcji "Pal od góry bez smogu chmury " poprzez przekazanie ulotek z instrukcją rozpalania od góry w piecach na terenie Ostrzeszowa.
    Zajęcia przeprowadzone zostały przez Pana Damiana Michalaka - koordynatora RCIDOZE przy ZSnr1 w Liskowie.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny