Ogólny      2015-11-09 08:41:54

Uczniowie ZS nr2 w półfinałach VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Znamy już wyniki eliminacji szkolnych VIII Olimpiady Logistycznej.

W drugim etapie znalazło się 587 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Wśród nich są uczniowie Technikum Logistycznego z naszej szkoły: Pamela Braun, Aleksandra Grzesiak, Kinga Kasperska, Konrad Ubycha i Krystian Wojtera.
Awans do drugiego etapu i pokonania ponad siedmiotysięcznej konkurencji, to powód do dumy. Przed olimpijczykami miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego. Stawką tego etapu jest miejsce w finale olimpiady, co oznacza zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści, to osoby poszukiwane przez pracodawców, którzy wspierają organizację zmagań, oraz poszukują prawdziwych logistycznych talentów.
Etap okręgowy, zaplanowano na 1 grudnia. Trzeba będzie, poradzić sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie finał, który odbędzie się 4 marca 2016roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, nastąpi 15 kwietnia 2016.
Naszym logistykom życzymy powodzenia i awansu do finału.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny