Architektura krajobrazu      2015-10-24 21:29:23

Pola Nadziei.

Dnia 22 października w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, uczniowie naszej szkoły sadzili cebulki żonkili.

Cebulki kwiatów przekazane zostały przez pana Krzysztofa Grabowskiego – wicemarszałka Sejmiku Wielkopolskiego i panią Marię Mądrą – przedstawicielkę Rady Rodziców.
Pole Nadziei w Zespole Szkół nr 2 wykonali uczniowie klasy drugiej Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Rolniczego pod opieką pani Aleksandry Zmudy. Wiosną, gdy żonkile zakwitną w szkole zostanie zorganizowana kwesta na rzecz hospicjum w Ostrzeszowie. Będzie to, również okazja do szerzenia idei hospicyjnej oraz uwrażliwienia młodzieży na potrzeby osób chorych.

„Nadzieja jest najważniejszą Towarzyszką Życia”

Opracowanie: Aleksandra Zmuda