Ogólny      2015-10-16 21:49:35

VIII OLIMPIADA LOGISTYCZNA

7 października 23 uczniów Technikum Logistycznego pod opieką pani Teresy Anioł wzięło udział w szkolnym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 8300 uczniów z całej Polski. Organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi początek kariery w wymarzonym zawodzie.
Punktualnie o godz. 11.00, razem z uczniami z 294 szkół w całej Polsce, nasi uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie olimpijskich testów, które otworzyć mogą im drogę do zwycięstwa w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej. Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu, 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Przed olimpijczykami jeszcze długa droga do finału, ale na pewno warto uczyć się logistyki - Kariery edukacyjne i zawodowe dotychczasowych uczestników olimpiady są najlepszym dowodem na to, że opłaca się chcieć.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych.
Życzymy Naszym Logistykom zakwalifikowania się do zawodów okręgowych a w dalszej perspektywie do finału.

Opracowanie: Teresa Anioł